Hron pre rybárov
Hron sa delí podľa prietoku, šírky koryta a druhového zloženia rýb.
Pramenná oblasť Hrona (riečny km 283 – 279)
NPR Meandre Hrona
Telgárt – Heľpa (riečny km 279 – 256)
Pstruhové pásmo, ktoré má v letných mesiacoch nižší prietok, zarastené koryto o šírke 2 až 4 m. Prevaha pstruha potočného, postupne sa pridáva aj lipeň.
Heľpa – Beňuš (riečny km 256 – 236)
Širšie koryto, 4 – 10 m. Vyrovnanejšie zloženie pstruha potočného spolu s lipňom, doplnené pstruhom dúhovým. Oba úseky sú pstruhové revíry, kde je možné okrem muškárenia aj vláčenie. Lov je povolený od 16. apríla do 30. septembra 3 dni v týždni.
Beňuš – Chvatimech (riečny km 236 – 217)
Šírka koryta je 10 – 15 m. Pri nízkom prietoku na niektorých miestach menšia hĺbka. Prevaha lipňa doplnená pstruhom potočným, pstruhom dúhovým a postupne sa začína vyskytovať aj hlavátka. Začiatok lipňového pásma, kde má Hron charakter rýchlo prúdiacej podhorskej riečky. Lipňový revír, muškárenie je povolené od 1. júna do 31. decembra 5 dní v týždni.
Chvatimech – Lopej (riečny km 217 – 212)
Šírka koryta je 15 až 20 m, po sútoku s Čiernym Hronom naberá Hron na prietoku, výborné podmienky na lov aj pri malej vode.
Lopej – Nemecká (riečny km 212 – 204)
Úsek lovný aj pri zvýšenom stave hladiny, pri nízkom prietoku prakticky neloviteľný kvôli odberu vody do malej vodnej elektrárne v Dubovej.
Nemecká – Banská Bystrica (riečny km 204 – 175)
Vyústenie kanála MVE v Dubovej, odkiaľ Hron nadobúda charakter typickej podhorskej muškárskej rieky. Najzachovalejší úsek Hrona, málo poznačený úpravami toku a brehov. Najkrajší lipňový úsek na Hrone plne vyhovujúci aj hlavátke a pstruhom.
Banská Bystrica – Štúrovo (riečny km 175 – 0)
Úsek Hrona, kde postupne smerom dole začína prevládať biela ryba. Pstruh, lipeň a hlavátka sa vyskytuje po Zvolen. Kaprové revíry, kde je lov povolený celoročne.