Warning: Use of undefined constant minor - assumed 'minor' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/d/3/d3e1cb85-8c9f-4e60-8c6c-6bc171857f3e/rafting-hron.sk/web/wp-config.php on line 6
Hron pre vodákov – Rafting Hron

Hron pre vodákov

Hron z vodáckeho hľadiska

Telgárt – Heľpa

Pramenná oblasť Hrona, splavná len výnimočne

Heľpa – Polomka

Časť Hrona splavná len na jar alebo po výdatných zrážkach

Polomka – Chvatimech

Úsek je splavný celú jar, niekedy aj začiatkom leta a taktiež po zrážkach

Chvatimech – Lopej

Úsek splavný počas celej sezóny

Lopej – Nemecká

Časť Hrona poznačená odberom vody z Hate v Lopeji do malej vodnej elektrárne v Dubovej. Splavné na jar, cez leto len pri zvýšenom prietoku, ináč prakticky nesplaviteľný úsek Hrona.

Nemecká – Štúrovo

V Nemeckej začína mať rieka Hron prietok, ktorý umožňuje aj pri minimálnom stave hladiny splav na športových lodiach až po ústie do Dunaja pri Štúrove.

Hron v úseku Nemecká – Štúrovo je najvýznamnejšou vodáckou riekou na Slovensku splavnou celoročne. V jej blízkosti sa nuž nachádza dostatok vodáckych zariadení, kempov a táborísk poskytujúcich všakovaké služby pre turistickú a vodácku verejnosť.

Športovú plavbu komplikujú len občasné hate, cez ktoré treba prenášať. Hron je unikát európskeho významu, pretože je málo poznačený úpravami toku, brehov, koryta a výstavbou malých vodných elektrární, čo žiaľ do budúcnosti nemusí platiť, lebo energetická loby si pomaly brúsi bagre aj na túto poslednú zachovanú rieku na Slovensku.